Datça Palamutbükü Tekne Turu

Günübirlik Datça Palamutbükü Tekne Turu

  • Datça Yat Limanından 10:30 hareket ile Datça Tekne Turumuza başlıyoruz. Datça tekne turu güzergahımız; Dilek Mağarası, Domuz Çukuru, Palamutbükü, Hayıtbükü, İnce Burun ve Akvaryum.
  • Yaklaşık bir saat süren yolculuk sonrası, ilk durağımız olan ve sadece tekne ile ulaşılabilen, çam ormanları ile kaplı, berrak denizi, kum ve çakıl taşıyla oluşan sahiliyle sizi hayran bırakacak olan Domuz Çukuru Koyu ( Domuzbükü ) girişinde bulunan, kireçtaşı kayaların arasında büyük bir mağara olan Dilek Mağarasında 5 dakikalık görsel bir gezi sonrasında, dinlenme ve yüzme molası için Domuz Çukuru Koyunda teknemizi demirliyoruz.
  • Domuz Çukuru Koyunda verdiğimiz 30 dakikalık yüzme ve dinlenme molasından sonra, Datça Yarımadasının en meşhur ve popüler koyu olan Palamutbükü Koyuna doğru yola çıkıyoruz ve yaklaşık 1 saat sürecek yolculuk sonrasında, yine 1 saat, yemek, dinlenme ve yüzme molası için Palamutbükü Marinaya demirleyerek karaya çıkıyoruz.
  • Palamutbükü ziyaretimiz sonrasında, Datça’ ya dönüş yolculuğumuz başlıyor ve yarım saat sürecek bir yolculuk sonrasında teknemizi yüzme ve dinlenme molası için 30 dakikalığına Hayıtbükü Koyuna demirliyoruz.
  • Hayıtbükü Koyundan hareketle, yaklaşık 1 saat sürecek bir yolculuk ile yine sadece deniz yolculuğu ile ulaşımın mümkün olduğu, suyun turkuaz rengi ve berraklığı karşısında, cam gibi gözüken denize atlamaktan kendinizi alamayacağınız İnceburun Koyuna varıyoruz. 30 dakika sürecek deniz keyfinden sonra, dönüş yolunda son yüzme molamızı vermek üzere Akvaryuma doğru yola çıkıyoruz.
  • Akvaryumda vereceğimiz yüzme molamızdan sonra, Datça Yat Limanına dönüş için yola çıkıyoruz ve saat 18:00’ de turumuz sona eriyor. 
  • Günübirlik Datça Palamutbükü tekne turu güzergahları, Datça tekne turu programı, Datça tekne turu hakkında detaylı bilgiler ve rezervasyon için Gezinet Datça: 0252 712 84 00